Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

   
těhotenství, průběh těhotenstvíSpánek v těhotenství je důležitý nejen pro Vás, ale také pro Vaše miminko. Je důležité spát alespoň 8 hodin denně a také alespoň hodinu během dne.
Většině žen se v době těhotenství spánek výrazně zhorší. Je to následek, úzkosti, stresu, hormonálních výkyvů, ale také tělesného nepohodlí. Jak těhotenství postupuje, je stále těžší najít pohodlnou pozici, ve které se dá dobře spát.
 

Připravili jsme pro vás pár tipů, jak dobře spát:


Cvičte
Najděte si takové cvičení, kterému se budete věnovat pravidelně. Zlepšíte si zdraví, krevní oběh a zmírníte noční křeče nohou. Nejlepší je chodit cvičit dopoledne, cvičení totiž zvyšuje hladinu adrenalinu a to má za následek nespavost.

Zmírněte stres
Stres je ničitel spánku. Všechny starosti se snažte dostat ze sebe, uleví se Vám a budete klidně spát. Popovídejte si se svou přítelkyní, svěřte se jí se svými problémy, určitě Vám poradí, jak je vyřešit.

Spěte přes den
Pokud se nevyspíte v noci, vyspěte se přes den. Stačí půl hodinky spánku v klidné místnosti a snížíte únavu.

Stravujte se správně
Je samozřejmostí vynechat kofeinové nápoje a alkohol, nejen, že škodí plodu, ale také způsobují nespavost. Jezte menší porce v krátkých intervalech, vyvarujete se tak nevolnostem a poruchám spánku.

Polštář pro těhotné
Pořiďte si speciální polštář pro těhotné, který Vám v leže poskytne oporu. Pokud tento polštář neseženete, vystačíte si s obyčejným. Většina těhotných žen spí na straně s jedním polštářem pod kolenem a druhým pod břichem.