Jdi na obsah Jdi na menu
 


   

těhotenství, průběh těhotenstvíPohlaví dítěte ovlivňuje typ spermie, která oplodní vajíčko. Muži mají dva typy spermií – X a Y. Pokud dojde k oplodnění vajíčka typem X narodí se holčička. Pokud je vajíčko oplodněno typem Y bude to chlapec.

Zaručených metod, jak počít potomka vytouženého pohlaví je mnoho, jsou tyto metody ale spolehlivé nebo jsou to jen pověry?
Přečtěte si následující metody a zhodnoťte sami, jestli fungují.

1. Načasování
Podle této metody byste měli správně načasovat pohlavní styk. Pokud toužíte po holčičce měli byste se snažit před ovulací, aby spermie X měla početní převahu a naopak, pokud chcete chlapečka musíte se snažit v období ovulace.
Tato metoda je založena na faktu, že spermie Y jsou méně odolné vůči kyselému období než spermie X, proto je nejlepší období pro početí chlapečka v období ovulace, protože je poševní hlen více zásaditý a zvýhodňuje chlapecké spermie.

2. Pozice ženy
Podle této metody má vliv na pohlaví Vašeho dítěte to, na jakou světovou stranu má žena při milovaní hlavu. Pokud ji má na sever, narodí se kluk, pokud ji má na jih narodí se holka.

3. Sudé a liché dny
Jedna z teorií vychází z názoru, že pokud dojde k početí v sudé dny, narodí se spíše holčička a v liché dny zase chlapeček.

4. Podle stáří krve
Tato metoda je založena na teorii, že krev člověka se mění každých 7 let a pohlaví se odvíjí od stáří krve partnera. Pokud má Váš partner mladší krev než vy, měl by se Vám narodit chlapec.

5. Podle měsíčního znamení
Pokud věříte na horoskopy, vyzkoušejte tuto metodu. Dojde-li k početí ve znamení Berana, lva, Váhy, Vodnáře nebo Blíženců, narodí se kluk. Pokud počnete v ostatních znameních narodí se holka.